Deutsch - Wagen - Tour – czyli niemiecki łatwy i przyjemny.

 

          W dniu 21.02.2012r. na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego p.Małgorzaty Lepich do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leśnicy zawitał „samochód” z programem promującym język niemiecki.

„Podróż” kolorowym samochodem przez Niemcy odbywała się pod hasłem „Jasne, że klar” (czyli jasne) a przewodziła jej animatorka p. Małgorzata Ulrich – Kornacka.

Pierwszym przystankiem w podróży były północne Niemcy z morskim wybrzeżem.

A tam... morze, plaża, opalone dziewczęta i chłopcy prezentujący swoje bicepsy. Ale w głębinach czekają rekiny, które wciągają pod wodę swoje ofiary, na szczęście to tylko zabawa, która dała uczestnikom dużo radości i poszerzyła ich zasób słów. Po plażowaniu i morskich przygodach przyszedł czas na małe „co nieco”, czyli sałatkę owocową i znowu zasób słów się powiększył o nazwy egzotycznych owoców.

Później uczniowie zostali podzieleni na grupy i na wyścigi układali puzzle. Następnym punktem programu była podróż na południe Niemiec: Bawaria i Alpy.

Uczniowie uczyli się piec ciasto... na plecach swojego sąsiada. A gdy upiekli i zjedli, to musieli jakoś spalić kalorie i dlatego poszli na górską wycieczkę. A tam bitwa na śnieżki, a później kulig.

Podczas tej „podróży” nasza młodzież rozszerzyła swój zasób słów w języku niemieckim, mogła „osłuchać się” z wymową, a wszystko to praktycznie bez wysiłku, bo w czasie dobrej zabawy.

Atmosfera w czasie spotkania była bardzo dobra, do czego w dużej mierze przyczyniła się osoba prowadząca. Młodzież była zachwycona, ale z ochotą  na „jeszcze”. Na koniec wszyscy otrzymali kolorowe koszulki lub breloczki  - samochody i serdecznie, ale z  żalem pożegnali się z „kolorowym  samochodem”, teraz jest dla nich „Jasne, że klar!”.